Rokycanská nemocnice a.s.

Hrádek
Litohlavy

Léčíme a přivádíme děti na svět už 55 let

Rokycanská nemocnice přivítala své první pacienty v červnu roku 1957. Slavnostního otevření nově vybudované nemocnice se zúčastnil tehdejší ředitel Světové zdravotnické organizace Van de Calsythe. Stavba komplexu budov začala na severním okraji Rokycan v roce 1952 podle projektu architektů Ing. Arch. Miroslava Kleina a Ing. Arch. Josefa Mojžíše. V tehdejší době se jednalo o prototyp stavebnicového sestavení budovy nemocnice a budovy polikliniky, spojené společnými vyšetřovacími a léčebnými složkami, takzvaným komplementem.

Původní kapacitu čtyř základních lůžkových oddělení – dětské, gynekologicko-porodnické, chirurgické a interní - tvořilo v době zahájení provozu 250 lůžek a personál čítající 328 lidí. Počty lůžek i zaměstnanců se v průběhu času logicky vyvíjely. Do roku 1961 docházelo k postupnému zvýšení lůžkové kapacity až na 430 v celkem šesti odděleních. Nejvíce zaměstnanců měla pak nemocnice v roce 1970, kdy jich zde pracovalo 640. V dalších letech se počty snižovaly.

Již v roce 1971 mohla veřejnost využívat lékařskou službu první pomoci. Na ní pak jen o rok později jako jedny z prvních v republice v rámci nemocnice navázaly i výjezdy rychlé záchranné služby. Postupně přibyly intenzivní formy péče – anesteziologicko resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče. Byly dostavěny garáže, vrátnice, prodejna a vedle nemocnice též ubytovna a bytovka pro zaměstnance.

Po roce 1989 některé ambulance v poliklinické části převzali privátní ambulantní lékaři, kteří s nemocnicí nadále spolupracují. Do konce roku 1991 byla Rokycanská nemocnice organizačně začleněna pod tehdejší Okresní ústav národního zdraví. Mezi lety 1992 až 2003 nesla název Nemocnice s poliklinikou Rokycany.

K 1. lednu 2004 pak jako její pokračovatel vznikla Rokycanská nemocnice, a.s. Jejím zřizovatelem a jediným vlastníkem je Plzeňský kraj. Rokycanská nemocnice poskytuje odbornou lékařskou péči především obyvatelům okresu Rokycany a spádových oblastí okresů Plzeň-jih a Plzeň-sever již 55 let. Za tu dobu se v rokycanské porodnici narodilo zhruba 40 tisíc dětí, lékaři zde provedli přes 175 tisíc operací a úspěšnou léčbu či ošetření zde absolvovalo až 1,5 milionu pacientů.

O nemocnici > Historie
logo SAK
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900
Nemocnice je od prosince 2014 akreditována
dle národních akreditačních standardů
SAK - Spojená akreditační komise, o.p.s.

Rokycanská nemocnice a.s. © 2017
Webdesign Estetica s.r.o.