Mgr. Brož Ivo
Tomášková J.
ČS, Rokycany
Kešnerová Alena
Toman Miroslav
SERVIER S.R.O.
Danica Čížková, Rokycany
Bohuslav Veselý
Colorplast
kolektiv RDG
Hynek Parýzek, Rokycany
Ramireal, Plzeň
Servier, Praha
Spolek Help-Roma, Rokycany
Lhotka u Radnic
Svojkovice
Podmokly
Vísky
Rokycany
Sirá
Mýto
Nevid
Hlohovice
Týček
Kamenec
Přívětice
Holoubkov
Břasy
Osek
Příkosice
Ejpovice
Trokavec
Čilá
Chlum
Mirošov
Liblín
Skomelno
Kamenný Újezd
Klabava
Medový Újezd
Lhota pod Radčem
Němčovice
Plíškov
Mlečice
Zvíkovec
Hlohovice
Kařez
Vejvarov
Těškov
Všenice
Hradiště
Bezděkov
Chomle
Kladruby
Dobřív
Hrádek
Litohlavy

Rokycanská nemocnice, a. s. - člen skupiny Nemocnice Plzeňského kraje

Rokycanská nemocnice, a.s. zajišťuje lékařskou péči v některých stěžejních medicínských oborech pro okres Rokycany a přilehlé části okresu Plzeň-jih a Plzeň-sever. Spádové území Rokycanské nemocnice má zhruba 55 tisíc obyvatel. Služby nemocnice ale mohou a hojně využívají i obyvatelé z jiných regionů nejen Plzeňského kraje.

Nemocnice má pět oddělení lůžkové péče. Jsou to dětské, chirurgické a interní oddělení a dále jednotka intenzivní péče a oddělení pobytové sociální péče. Na těchto odděleních má v současnosti k dispozici 120 lůžek.

Lůžkovou část nemocnice doplňují tři oddělení komplementární péče (ARO, radiodiagnostické odd. a odd. klinické biochemie a hematologie) a čtyři další ambulatní oddělení a pracoviště (hematologicko-transfuzní oddělení, lékárna Panacea, domácí péče Nikol a patologie). Nemocnice dále nabízí řadu ambulancí a pro celý svůj region zajišťuje též Lékařskou službu první pomoci a to pro děti i pro dospělé.

Na všech svých pracovištích zaměstnává nemocnice zhruba 270 lidí. Lékařů je z toho téměř 45 a cca 110 lidí tvoří střední zdravotní personál. Jedná se zejména o zdravotní sestry a dále o laborantky či lékárníky. Nemocnice dále zaměstnává zhruba 50 osob v kategorii nižšího zdravotnického personálu (sanitáři, pečovatelky). Ostatní zaměstnanci tvoří technický personál nemocnice (správa budovy, kuchyně apod.).

Další lékaři, sestry a též nezdravotní personál pracují například v soukromých ordinacích nebo ve firmách, které nemocnici poskytují vlastní služby či zboží. Nemocnice tak patří mezi nejvýznamnější poskytovatele práce v regionu.

Od prosince 2014 je nemocnice akreditována dle národních akreditačních standardů SAK (Spojená akreditační komise, o.p.s.)

Zřizovatelem Rokycanské nemocnice a jejím jediným akcionářem je Plzeňský kraj. Ten dále vlastní nemocnice akutní lékařské péče v Klatovech, Domažlicích a Stodu a nemocnice následné péče v Plané a Horažďovicích a zároveň zřizuje společnost Nemocnice Plzeňského kraje, a.s., která strategický řídí rozvoj jmenovaných zdravotnických zařízení. 

Fotogalerie


    O nemocnici > Současnost
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900

Rokycanská nemocnice a.s. © 2018
Webdesign Estetica online s.r.o.