Mgr. Brož Ivo
Tomášková J.
ČS, Rokycany
Kešnerová Alena
Toman Miroslav
SERVIER S.R.O.
Danica Čížková, Rokycany
Bohuslav Veselý
Colorplast
kolektiv RDG
Hynek Parýzek, Rokycany
Ramireal, Plzeň
Servier, Praha
Spolek Help-Roma, Rokycany
Lhotka u Radnic
Svojkovice
Podmokly
Vísky
Rokycany
Sirá
Mýto
Nevid
Hlohovice
Týček
Kamenec
Přívětice
Holoubkov
Břasy
Osek
Příkosice
Ejpovice
Trokavec
Čilá
Chlum
Mirošov
Liblín
Skomelno
Kamenný Újezd
Klabava
Medový Újezd
Lhota pod Radčem
Němčovice
Plíškov
Mlečice
Zvíkovec
Hlohovice
Kařez
Vejvarov
Těškov
Všenice
Hradiště
Bezděkov
Chomle
Kladruby
Dobřív
Hrádek
Litohlavy

Prevence a preventivní programy

Rokycanská nemocnice se připojuje k různým preventivním a edukačním programům, které mají personálu, pacientům i široké veřejnosti pomoci předcházet vzniku či šíření různých onemocnění, nákaz či úrazů. Prosím nebuďte ke zdraví svému i Vašich blízkých lhostejní a předcházejte zdravotním komplikacím.

Antibiotický týden

Lékárna Rokycanské nemocnice se připojuje k informační kampani Antibiotický týden. Během ní lékárníci informují klienty nad rámec klasického poradenství, k čemu jsou antibiotika vhodná a kdy naopak mohou škodit a o riziku nesprávného užívání. Spousta lidí totiž antibiotika užívá nesprávně a ohrožuje tím nejen sebe.

Hygiena rukou

Mytím a dezinfekcí rukou se předchází šíření řady nákaz a patří mezi základní preventivní činnosti každého zdravotníka. Měla by být samozřejmostí i pro pacienty, jejich návštěvy a další hosty nemocnice.

Rokycanská nemocnice se v loňském roce zapojila do projektu pozorovací studie dodržování hygieny rukou. Před nedávnem obdržela výsledky, které porovnávají její personál a personál dalších do projektu zapojených nemocnic. Podle výsledků jsou rokycanští zdravotníci při dodržování pravidel hygieny rukou nadprůměrní. Minimalizují tak počet infekcí spojených s poskytováním zdravotní péče, což je jeden ze základních ukazatelů kvality a bezpečnosti péče.

V rámci Světového dne hygieny rukou, který spadá na 5. května, proběhla v Rokycanské nemocnici akce Seznámení se správným postupem mytí a dezinfekce rukou.

Dekubity

Dekubity neboli proleženiny ohrožují pacienty dlouhodobě upoutané na lůžku a vznik proleženin dál zhoršuje jejich zdravotní stav. Dekubitům lze předcházet dodržováním souboru pravidel.

Odmítněte kouření

Kouření je příčinou různých typů onemocnění a zpomaluje i léčbu zdravotních potíží, které s kouřením přímo nesouvisí. Rokycanská nemocnice proto vyzývá pacienty, návštěvníky i zaměstnance, aby nekouřili a tuto výzvu šířili i ve svém okolí. 


    Pro veřejnost > Prevence a preventivní programy
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900

Rokycanská nemocnice a.s. © 2018
Webdesign Estetica online s.r.o.